Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Концепція та методологія проєкту


    

   Метою проєкту є розробка інтегрованого навчального курсу (модуля) за вибором «Безпечний штучний інтелект: Європейський правовий вимір» для студентів другого (магістерського) рівня денної форми навчання спеціальностей «Право» та 126 «Інформаційні системи та технології». Навчання буде підтримуватися проєктними заходами та дослідницькою діяльністю.

   Проєкт стартує з інформаційної кампанії, спрямованої на залучення студентів, науковців, представників бізнесу до його реалізації. Враховуючи безпекову ситуації в країні, захід буде проведено у гібридному форматі з поєднанням офлайн та онлайн компонентів, та/або за допомогою інформаційних ресурсів НТУ «ДП». Мета заходу – детально ознайомити учасників з проєктом та його можливостями, а також анонсувати заплановані події і заходи, роз’яснити їхній зміст та поширити матеріали, пов’язані з проєктом.

   Модуль «Безпечний штучний інтелект: Європейський правовий вимір» буде викладатися з першого року реалізації проєкту щорічно. Перед початком викладання навчального модуля буде розроблено: навчальний план, робоча програма навчального курсу, Силабус та презентаційні матеріали курсу. Модуль за обсягом складає 4 кредити ЄКTС, 120 годин, з яких 80 годин – аудиторні.

   Для логічного та послідовного розуміння технічних аспектів розробки систем штучного інтелекту та інтеграції механізмів безпеки до них задля формування відповідного правового середовища на основі європейських підходів та усталених практик у цій сфері курс поділено на три змістовні блоки: Безпечні та надійні інтелектуальні інформаційні технології, Правова регламентація штучного інтелекту та Legal Tech: досвід країн ЄС та українські реалії, Інформаційна та кібернетична безпека людини. Така інтердисциплінарність та комплексність проєкту дозволяє врахувати всі аспекти забезпечення безпеки штучного інтелекту, починаючи від технічних особливостей та закінчуючи правовими рамками і забезпеченням інформаційної безпеки. Курс фокусується на практичному застосуванні європейського досвіду в галузі регулювання штучного інтелекту та об'єднує знання з права, технологій, етики та політики, що дозволяє студентам отримати комплексне уявлення про проблематику штучного інтелекту.

   Модуль «Безпечний штучний інтелект: Європейський правовий вимір», заснований на сучасних методах викладання, які створюють інтерактивне та практико-орієнтоване середовище, сприяючи глибокому засвоєнню студентами ключових концепцій і викликів, пов'язаних з розвитком штучного інтелекту. Водночас особлива увага приділятиметься можливостям застосування цих знань в Україні. Також методологією навчального курсу передбачено використання інноваційних методів навчання, зокрема змішаного (комбінація традиційних та онлайн-форматів навчання), що дозволить адаптувати освітній процес до потреб кожного студента та безпекової ситуації в країні, працювати в зручному для них темпі, повторювати матеріал та отримувати зворотний зв'язок від викладачів. Разом з цим застосування у навчанні змішаних форм створює більш динамічне та ефективне навчальне середовище, розвиваючи критичне мислення і творчі здібності студентів, спрямовуючи їх до самоосвіти.

      Для забезпечення довгострокового використання результатів проєкту, навчальний контент блоку «Правова регламентація штучного інтелекту та Legal Tech: досвід країн ЄС і українські реалії», адаптований для дистанційного навчання, буде рекомендований для впровадження в освітній процес академічним спільнотам та студентству інших регіональних освітніх закладів. Такий підхід дозволить охопити ширшу аудиторію, стимулювати обмін досвідом та підвищити рівень обізнаності про штучний інтелект серед студентів і викладачів.

   Запропонована структура курсу та методи викладання повністю відповідають поставленим завданням проєкту, зокрема просуванню досконалості у викладанні та покращенню якості професійної підготовки магістрів Дніпровської політехніки, генеруванню і популяризації знань та ідей на підтримку формування політики ЄС, підвищенню обізнаності про європейський підхід до регулювання штучного інтелекту.

   Крім того, реалізація проєкту передбачає проведення наукових досліджень у сфері штучного інтелекту та організацію низки заходів, спрямованих на популяризацію європейських цінностей в українському суспільстві. Зокрема, планується організація міжнародної конференції, вебінарів та круглих столів. Для впровадження та популяризації цифрових інструментів LegalTech, їх інтеграції у навчання, дослідження та практично-орієнтовану діяльності планується підготувати та видати навчально-практичний посібник за матеріалами проєкту.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт